Onze strijd tegen onrecht

De mensen voor wie we werken hebben vaak te maken met allerlei onrecht. Daar ondernemen we actie tegen. Door middel van campagnes, anderen helpen in actie te komen of door ons publiek uit te spreken.

Protest tegen de oneerlijke verdeling van coronavaccins voor het Witte Huis in Washington.

Medicijnen te duur

Te vaak kunnen wij patiënten niet behandelen omdat medicijnen te duur zijn of niet meer worden gemaakt. Dit is onacceptabel. Daarom zijn wij in 1999 een internationale campagne gestart. Die staat bekend onder de naam MSF Access Campaign. Op verschillende manieren streeft de campagne naar het beschikbaar en betaalbaar maken van medicijnen, vaccins en diagnostische tests.

Onterechte patenten aanvechten

Als dit nodig is, spreken wij ons openlijk uit over ernstige misstanden. Dat doen we na een uitgebreid besluitvormingsproces. We delen hier interne onderzoeken naar deze processen en laten zo zien waarom we bepaalde keuzes maken.

Wetenschappelijke artikelen

Onze medische- en andere humanitaire specialisten doen regelmatig belangrijk onderzoek. Daarover publiceren ze in diverse wetenschappelijke tijdschriften. Deze artikelen zijn beschikbaar in onze science portal.

Meer over Onze pleitbezorging